Skolų išieškojimas tai sudėtingas procesas kuriuo užsiimti ne visiems užtenka kantrybės ar žinių. Dėl skolos padengimo ne visada pavyksta susitarti geranoriškai, todėl gali tekti kreiptis į teismą. Kad būtų paprasčiau suprasti kaip vykdomas skolos išieškojimas išskyrėme penkis pagrindinius etapus. kurių metu skola gali būti atgaunama.
Ikiteisminis išieškojimas - Šis etapas trunka nuo 2 iki 4 savaičių. Jo metu surandamas skolininkas, kontaktuojama dėl skolos padengimo geranoriškai arba sudaromas abiems pusėms tinkamas skolos mokėjimo grafikas.
Teisminis išieškojimas - Nepavykus susitarti kreipiamės į teismą. Priklausomai nuo skolos sumos atsiranda mokėtinas žyminis mokestis valstybei už dokumentų padavimą.
a. Supaprastinta tvarka - Taupant klientų laiką ir pinigus į pirmiausi teismą kreipiamės supaprastinta tvarka. Šis procesas užtrunka nuo 1 iki 3 mėnesių. Kai gauname įsiteisėjusi teismo dokumentą dar kartą kreipiamės į skolininką prieš priverstinį išieškojimą.
b. Pilno proceso tvarka - Jeigu skolininkas skolą ginčija, tada belieka kreiptis į teismą su pilnu ieškiniu. Šis procesas reikalauja žymiai daugiau investicijų bei priklausomai nuo bylos sudėtingumo užtrunka žymiai ilgiau. Dar kartą įvertinus galimybes ir galimas išlaidas kalbamės su klientu dėl tolimesnių veiksmų.
Priverstinis išieškojimas - Su įsigaliojusiu teismo dokumentu galime registruoti turto areštą. Priklausomai nuo skolos sumos atsiranda mokėtinos būtinosios vykdymo išlaidos kurias grąžina skolininkas po išieškojimo. Šio proceso metu areštuojamos visos skolininkui priklausančios bankų sąskaitos, transporto priemonės ir kitas turtas. Areštavus turtą jis parduodamas varžytinių būdu ir gauti pinigai išdalinamos tik kreditoriams kurie kreipėsi dėl priverstinio išieškojimo.
Bankroto bylos iškėlimas (juridiniam asmeniui) - Jeigu areštavus juridinio skolininko sąskaitas ir turimą turtą, lėšų nepakanka padengti skoloms, galima kreiptis dėl bankroto bylos iškėlimo. Tai puiki spaudimo priemonė jei skolininko įmonės vadovas užsiima "nešvaria" veikla ar netvarkingai veda buhalteriją. Šiuo atveju skolininkas bandydamas išvengti bankroto gali atsiskaityti likusią skolos dalį.
Beviltiškumo pažyma - Jeigu skola yra senesnė nei vieneri metai, buvo imtasi atitinkamų skolos išieškojimo veiksmų, o skolininkas nebeturi turto ar bankrutavo - galime išrašyti Beviltiškumo pažymą. Jūsų buhalteris pateiks pažymą VMI, o VMI grąžins su skola susijusius sumokėtus mokesčius. Taip atgausite dalį skolos ir likusią skolą galėsite nusirašyti.
Kad galėtumėte užsiimti veikla kurioje esate profesionalai, palikite skolų išieškojimo klausimą mums. Juk darbas atliekamas ne pirmą kartą atliekamas žymiai greičiau. Todėl jei susidūrėte su skolininku nelaukite ir kreipkitės.