Kaip vyksta skolos išieškojimas?


Skolų išieškojimas tai sudėtingas procesas kuriuo užsiimti ne visiems užtenka kantrybės ar žinių. Dėl skolos padengimo ne visada pavyksta susitarti geranoriškai, todėl gali tekti kreiptis į teismą. Kad būtų paprasčiau suprasti kaip vykdomas skolos išieškojimas išskyrėme penkis pagrindinius etapus.  kurių metu skola gali būti atgaunama.


a. Supaprastinta tvarka - Taupant klientų laiką ir pinigus į pirmiausi teismą kreipiamės supaprastinta tvarka. Šis procesas užtrunka nuo 1 iki 3 mėnesių. Kai gauname įsiteisėjusi teismo dokumentą dar kartą kreipiamės į skolininką prieš priverstinį išieškojimą.

b. Pilno proceso tvarka - Jeigu skolininkas skolą ginčija, tada belieka kreiptis į teismą su pilnu ieškiniu. Šis procesas reikalauja žymiai daugiau investicijų bei priklausomai nuo bylos sudėtingumo užtrunka žymiai ilgiau. Dar kartą įvertinus galimybes ir galimas išlaidas kalbamės su klientu dėl tolimesnių veiksmų.

Kad galėtumėte užsiimti veikla kurioje esate profesionalai, palikite skolų išieškojimo klausimą mums. Juk darbas atliekamas ne pirmą kartą atliekamas žymiai greičiau. Todėl jei susidūrėte su skolininku nelaukite ir kreipkitės.